Crtanje i slikanje za decu

Naša škola crtanja i slikanja za decu je namenjena deci školskog uzrasta i koncipirana je tako da kroz igru, zabavu i kreativne ideje, u toku rada negujemo i  podržavamo njihov veliki svet mašte koji svoj oblik otkriva kroz njihove raznovrsne radove. Rad sa decom školskog uzrasta zahteva specifičan odnos prema njihovom stvaralaštvu.  Zato ne pokušavamo da decu uklopimo u neki strogo određen program nastave, već iz časa u čas tražimo inspiraciju u najrazličitijim stvarima i iskazujemo je kroz raznovrsne tehnike prilagođene dečijem uzrastu – crtanje bojicama i flomasterima, akvarel, tempere, voštane boje, kolaž, slikanje po staklu, slikanje po tkanini, vajanje testom, glinom i plastelinom, i još mnogo toga. Tako u našoj školi deca  dobijaju jedan sveobuhvatni likovno-primenjeni model rada, razvijamo crtež, osećaj za boju i kompoziciju, a zatim ta načela primenjujemo na izradu i dekoraciju raznovrsnih predmeta, igramo se materijalima, teksturama, vajamo i modelujemo. Rad je u velikoj meri individualan, prilagodjen svakom detetu pojedinačno, prema uzrastu i afinitetima.

Pripremna nastava za dizajnersku školu je predvidjena za uzrast sedmog i osmog razreda osnovne škole i odvija se u okviru postojećih termina, radi se priprema za prijemni koji se sastoji od crtanja , slikanja i vajanja.

Više o terminima pogledajte ovde. Kontakt telefon za prijavu i dodatne informacije je 063 8871341